Ev Dekorasyonunda Etnik Desenler

Etnik desenler, ortama kazandırdığı sıcak atmosfer ile pozitif enerjiyi üst seviyelerde tutuyor. Etnik havayı, seyahat ettiğiniz ülkelerden alacağınız geleneksel eşyalarıyla veya kendi el yapımı eşyalarınızla yakalayabilirsiniz. Özellikle Afrika ve Uzak Asya bölgelerinden bulabileceğiniz etnik ve folklorik desenler, evinizdeki pozitif enerjiyi zirveye çıkaracaktır.

 

Etnik ve folklorik desenlerde fazlaca dikkat çeken zıt renk kullanımının kendi içerisinde bir uyum yaratması çok önemli. Zıt renk kullanmak adına yapılan göz yorucu dekorasyonlar etnik havayı tamamen yok ediyor. Buna kısaca uyumsuz renklerin uyumu denebilir.

 

 

 

Bir diğer husus ise, eskitme veya antika bir ürünün gayet modern ve teknolojik bir ürünle kombinlenebiliyor oluşu… Ayrı dönemlere ait ürünleri uyum içerisinde bir araya getirmek çok önemli bir nokta. Antika bir dolap, antika bir çalışma masası, antika bir koltuk; modern bir TV, bir laptop, modern bir avize veya modern bir perde ile kombinlenebilir.

 

 

Sade dekorasyona sahip mobilyalarınız ve yine sade renklerde bir yaşam alanına sahipseniz, odanızın bir duvarını tamamen etnik desenlere sahip bir duvar kağıdıyla kaplayabilirsiniz. Eviniz bambaşka bir havaya bürünecek ve görenleri hayran bırakacatır.

 

Evinizde bulunan birkaç eşyayı boyayarak veya birkaç renkli ürünü evinizde kullanarak, hem evinize sıcaklı katmış olursunuz, hem de etnik havayı evinize kazandırırsınız.

Siz istediğiniz sürece her şey mümkün, etnik desenlerin sıcaklığına kendinizi teslim ettiğinizde daha mutlu olacaksınız 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir