İade, Değişim ve Sipariş İptali

1. Tarzkolonisi.com den satın almış olduğum ürünleri nasıl iade edebilirim?

www.tarzkolonisi.com adresinden satın almış olduğunuz ürünler gerek cayma hakkı kapsamında, gerekse ayıplı ürün kategorisinde iade edilebilmektedir.

A. İade koşulları:

a.1. Cayma hakkı kapsamında iade;

El yapımı veya özel üretim ibaresi bulunan ürünlerde iade işlemi özel üretim bedeli kesilererek, ALICI’LARA geri ödemesi yapılır.

www.tarzkolonisi.com adresimden satın almış olduğunuz ürünleri cayma hakkı kapsamında iade etmek için malın tesliminden itibaren 7 gün içinde yazılı bildirimde bulunmanız gerekmektedir. Bildirimi info@tarzkolonisi.com adresimize mail gondererek yapabilirsiniz.

Bu hakkın kullanılması halinde, anılan yazılı bildirimin yanısıra 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen Ürün’ün SATICI’ya gönderildiğine ilişkin fatura ile birlikte ALICI’ya yollanmış olan iade formu doldurulmak suretiyle, kargo teslim tutanağı örneği ile (vergi mevzuatı uyarınca) fatura aslının iadesi gerekmektedir. Fatura aslı gönderilmezse Alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Ayrıca, iade edilmesi gereken ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak SATICI’ya teslim edilmesi gerekmektedir. Cayma hakkı kullanılarak iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

a.2. Üretim hatası veya ayıplı sayılan ürünlerde iade;

Üretim hatası veya ayıplı olduğunu düşündüğünüz ürünlerde ise; Teslim aldığınız tarihten itibaren 7 iş gün içinde bildirip, bildirimin ardından en geç 7 iş günü içinde Tarz Kolonisi adresine ulaştırarak , değişim , onarım ya da bedel iadesi talebinde bulunabilirsiniz. Bu durumda üretim hatası veya ayıplı olduğu düşünülen ürünler, üretici firmalar tarafından kontrol edilerek isteminizin yerine getirip getirilemeyeceği kararı verilecektir.

Degişim ancak internet sitesinde bulunan aynı ürün, aynı renk ve sayıda stoklarda mevcut olmak koşulu mümkündür. Aynı ürünün stoklarda bulunamaması halinde bedel iadesi yapılması söz konusu olacaktır.

ÖNEMLİ UYARI; Ürünlerde kırık, çatlak vb. şikayetler nedeni ile iade ve değişim taleplerinin dikkate alınabilmesi için ALICI kargodan ürünü teslim alırken mutlak surette paketi açıp kontrolünü yapmalı ve kırık, çizik, çatlak vb. sorunu olan ürünü kargodan teslim almayarak tutanak tutturmak suretiyle SATICI’ya iadesini sağlamalıdır. Aksi halde, kargodan teslim alınan üründeki kırık, çizik, çatlak vb. şikayetler dikkate alınmayacak, kargodan itirazsız teslim alınan ürünün hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilerek ALICI nezdinde gerçekleştiği kabul edilecek olan kırık, çizik, çatlak vb. şikayetler dikkate alınamayacaktır.

B. Kargo ile geri gönderim:

Cayma Hakkı kapsamındaki iadeler için talebiniz onaylandıktan sonra size gönderilen kargo onay kodu ile kargo firması çağrı merkezi üzerinden bulunduğunuz yerden ürünün teslim alınmasını talep edebilir ya da isteğinize bağlı olarak size en yakın kargo şubesinden kargo onay kodu ile ürünü yollayabilirsiniz. Cayma hakkının söz konusu olduğu durumlarda; Bu hak kapsamındaki iadelerde kargo bedeli SATICI tarafından karşılanacaktır.

Diğer iadelerde ürünün Tarzkolonisi.com’e ulaştırılması sorumluluğu ve kargo bedeli müşteriye ait olup, üründe üretim kaynaklı bir hata olduğu tespit edilmesi durumunda kargo ücreti müşteriye iade edilecektir.

İade edilmek istenen ürünleri kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak orjinal faturası, fatura ile birlikte yollanan iade formu doldurulmuş ve imzalanmış olarak, birlikte teslim etmeyi unutmayınız. Fatura aslı gönderilmezse Alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez.

Faturası tüketiciler dışında, gerçek kişi tacir veya sermaye şirketleri adına düzenlenen satımlarda; Cayma hakkı mevcut bulunmamakta olup, ayıplı ürünlerden kaynaklanan sipariş iadeleri için “İade Faturası” kesilmesi gerekmektedir. Bu gerek yerine getirilmedikçe hiçbir surette iade yapılamaz.

Ürünün iadesi sırasında paketlemesini ürünün orjinal ambalajına ve içindeki ürünlere zarar gelmeyecek şekilde yapmanızı önemle rica ederiz.

İade Adresi : Tarzkolonisi / Otonom

Dolapdere Caddesi No: 62 İnönü Mahallesi- Şişli /İstanbul

V.D BEYOĞLU

NO:6490795949

 

C.Geri Ödeme:

İade talebiniz onaylandığında, ürünün bedeli kredi kartınıza iade edilecektir. Geri ödemeler banka iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. ALICI olası gecikmeler için SATICI’nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının ve sorumluluk üstlenmesinin mümkün olamayacağını şimdiden kabul eder.

İade talebiniz onaylanmadığı takdirde, tarafınıza bilgilendirme yapılacak ve eğer ürün incelenmek üzere tarafımıza gönderilmiş ise adresinize karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir.

2. Değiştirme yapabilir miyim?

Değişim ancak 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ALICI’nın durumuna göre Türk Ticaret Kanunu ile Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde üretim hatası veya ayıplı ürün söz konusu ise; ALICI’nın değişim talebinde bulunması halinde ancak internet sitesinde ilan edilen aynı ürünün yine internet sitesinde ilan edilen stoklarda bulunması ile mümkün olabilecektir. Aksi halde bedel iadesi yapılacaktır.

3. Her ürünün iadesi mümkün mü?

Ürün boyutları ekranda ürün bilgileri bölümünde yazılıdır. Bununla beraber, ürünler el yapımı olduğundan dolayı boyutlarında %5-%20 arasında farklılık gösterebilirler. ALICI’lar seçimlerini yaparken bu bilgi ile hareket etmelidirler. Zira, boyutlardaki %5-%20 oranındaki farklılık ve fotoğraf çekiminden kaynaklanan renk ve tasarım farklılıkları üründe ayıp olarak ileri sürülemez ve bu nedenle iade istenemez.

Ayrıca, www.tarzkolonisi.com’de satışa sunulan ürünlerin tamamı özel üretim iade koşullarına tabidir.

Özel istek ve talepler uyarınca üretilen; veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ya da niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan bir ürün söz konusu olduğunda iade hakkı kullanılamaz.

4. İadesi onaylanan ürünlerimin iadesi banka hesabıma/kredi kartıma ne zaman ulaşacak?

İade talebiniz onaylandığında, iade bedeliniz otomatik olarak kredi kartınıza yansıtılacaktır. İade bedelinin kredi kartınıza/hesabınıza ulaşması ilgili bankanın iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz.

5. Yaptığım alışverişin iadesini, ürünü satın alırken kullandığım farklı bir banka hesabına/kredi kartına alabilir miyim?

www.tarzkolonisi.com’den satın almış olduğunuz ürünleri sitemizde ilan edilen koşullarda iade etmeniz durumunda iade bedeli yalnızca siparişi oluştururken kullanmış olduğunuz kredi kartına iade edilmektedir. Bu nedenle başka bir kredi kartına iade ödemesi yapılmamaktadır.